Palmares 2015

DE INTERNATIONALE COMPETITIE

Prijzen toegekend door de jury van de internationale competitie:

Grand Prix Anima 2015 geschonken door het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
(2.500 €)

Simhall

Simhall , Niki Lindroth von Bahr, Zweden

Tempête sur anorak

Speciale vermelding: Tempête sur anorak, Paul Cabon, Frankrijk

Anima 2015-Prijs voor Beste Kortfilm, categorie Studentenfilms, geschonken door TVPaint
(softwarelicentie TVPaint Animation 11 Edition Standard ter waarde van 500€)

Loop Ring Chop Drink

Loop Ring Chop Drink, Nicolas Ménard, Verenigd Koninkrijk

Small People with Hats

Speciale vermelding: Small People with Hats, Sarina Nihei, Verenigd Koninkrijk

Prijs toegekend door de jeugdjury van Radio Bobo:

Anima 2015-Prijs voor Beste Kortfilm, categorie Kinderfilms

Le Vélo de l'éléphant

Le Vélo de l’éléphant, Olesya Shchukina, België, Frankrijk

Dimitri in Ubuyu

Speciale vermelding, Dimitri in Ubuyu, Agnès Lecreux & Fabien Drouet, Frankrijk, België, Zwitserland

Prijzen toegekend door het publiek:

Publieksprijs voor Beste Kortfilm, geschonken door Fluxys
(2.500 €)

Mythopolis

Mythopolis, Alexandra Hetmerová, Tsjechië

Publieksprijs voor Beste Kortfilm, categorie Kinderfilms

Dimitri in Ubuyu

Dimitri in Ubuyu, Agnès Lecreux & Fabien Drouet, Frankrijk, België, Zwitserland

Publieksprijs voor Beste Langspeelfilm, gesponsord door FedEx
(FedEx verzendingen ter waarde van 2.500 €)

Extraordinary Tales

Extraordinary Tales, Raul Garcia, Luxemburg, Spanje, Verenigde Staten, België

Publieksprijs voor Beste Langspeelfilm voor Kinderen

Opération casse-noisette

Opération casse-noisette (The Nut Job), Peter Lepeniotis, Verenigde Staten, Canada, Zuid-Korea

Publieksprijs Animeernacht

Wurst

Wurst, Carlo Vogele, Luxemburg

Prijs uitgereikt door de partners:

BeTV prijs voor Beste Langspeelfilm
(5.000 € voor aankoop uitzendrechten)

Giovanni no Shima (Giovanni's Island)

Giovanni no Shima (Giovanni's Island), Mizuho Nishikubo, Japan

Prijs Filmkritiek voor beste kortfilm, geschonken door het magazine Be4Mag
(500 €)

Through the Hawthorn

Through the Hawthorn, Anna Benner, Pia Borg, Gemma Burditt, Verenigd Koninkrijk

DE NATIONALE COMPETITIE

Prijzen toegekend door de jury van de nationale competitie

Anima 2015-Prijs voor Beste Belgische Kortfilm, geschonken door SABAM
(2.500 €)

Het Paradijs

Het Paradijs, Laura Vandewynckel

Grote Prijs Anima 2015 voor de beste film van de Fédération Wallonie-Bruxelles, geschonken door de Fédération Wallonie-Bruxelles
(2.500 €)

Dernière Porte au sud

Dernière Porte au sud, Sacha Feiner

Anima 2015-Auteursprijs, geschonken door SACD
(2.500 €)

Deep Space

Deep Space, Bruno Tondeur

Anima 2015-Prijs voor Beste Belgische Studentenfilm, geschonken door TVPaint
(softwarelicentie TVPaint Animation 11 Edition Standard ter waarde van 500€)

Hondenleven

Hondenleven, Pieter Vandenabeele

Prijzen uitgereikt door de partners

BeTV-prijs
(1.000 € voor aankoop uitzendrechten)

Hondenleven

Hondenleven, Pieter Vandenabeele

RTBF-LaTrois-prijs
(Aankoop uitzendrechten)

Dernière Porte au sud

Dernière Porte au sud, Sacha Feiner

Cinergieprijs
(Elektronisch persdossier)

Deep Space

Deep Space, Bruno Tondeur

zaterdag 17-02
Vandaag op Anima...

13:30 - Grimage
Flagey, Podium

13:30 - OUFtivi Stand Photo
Flagey, Podium

13:45 - Drôles de petites bêtes
Franstalige versie.
Flagey, Studio 4

14:00 - De dieren uit het Hakkebakkebos
Nederlandstalige versie.
Flagey, Studio 5

14:30 - Meeting Carlo Vogele
Voertaal : Engels, zonder simultaanvertaling.
Flagey, Studio 1

15:45 - Ivan Tsarévitch et la princesse changeante
Franstalige versie.
Flagey, Studio 4

16:00 - Le Grand Méchant Renard et autres contes
Franstalige versie.
Flagey, Studio 5

17:00 - WIP : Panique organique
Voertaal : Frans, zonder simultaanvertaling.
Flagey, Studio 1

17:45 - Best of Shorts 7 (documentaires)
Orig. versie, Eng. ond.
Flagey, Studio 4

18:00 - Estonian Dreams - White Dreams
Orig. versie, Eng. ond.
Flagey, Studio 5

18:00 - The Missing Link
O. Eng. V. N. / F. ond.
Cinematek

19:30 - Night is Short, Walk on Girl
O.V. Eng. / F. ond.
Flagey, Studio 4

19:45 - Where it Floods
Orig. Versie, Fr. ond.
Flagey, Studio 1

20:00 - Priit Pärn
Zonder dialogen.
Flagey, Studio 5

21:00 - Performance V-H-S
Flagey, Podium

21:30 - Animeernacht
Org. versie, Ned. / Eng. / Fr. ond.
Flagey, Studio 4

21:45 - Un Homme est mort
Fr. versie, Eng. ond.
Flagey, Studio 1

22:00 - Blame!
Orig. Japanse versie, Eng. / Fr. ond.
Flagey, Studio 5

22:45 - Performance V-H-S
Flagey, Podium

Festivalgasten van de dag...
Anima Festival
Fotogalerij